Auto powinno być wyposażone w różne przedmioty, które pozwolą nam w miarę komfortowo podróżować, a w awaryjnej sytuacji poradzić sobie na drodze. Spisałam taki mały niezbędnik kierowcy. Oto lista rzeczy, które powinny znaleźć się w naszym aucie:Ładowarka do telefonu
Power bank – może to tak na wyrost, ale kiedyś ruszyłam w drogę nie wiedząc, że moja ładowarka samochodowa po prostu nie działa. Nawigacja w telefonie szybko rozładowała baterię. Sytuację na szczęście uratował power bank. W tych czasach ciężko zostać bez nawigacji, o rozładowanym telefonie nawet nie wspomnę.
Latarka
Latarka czołowa – w razie konieczności wymiany koła podczas nocy za miastem najlepiej zda egzamin.
Linka
Gaśnica
Trójkąt
Lewarek
Koc
Klucz do kół
Śrubokręt
Pompka
Apteczka z zasobem zdatnym do użytku (koniecznie z maseczką do robienia sztucznego oddychania).
Kamizelka odblaskowa
Łopatka saperka
Papier toaletowy
Ręczniczki jednorazowe
Paczuszka chusteczek higienicznych
Trytytka czyli opaska zaciskowa – przydawała się dawniej, może przydać się i dziś.
Kombinerki
Nożyk 
Dobrym rozwiązaniem jest folia odblaskowa na przednią szybę. W razie gdyby auto stanęło, oznaczymy je. Będzie widoczne nocą gdyby ktoś jechał naszym pasem wykonując manewr wyprzedzania.


 
Rękawiczki
Szmaty
Olej silnikowy ( nawet jak nie bierze, ale w razie co). Nigdy nie wiemy co nas zaskoczy.


 
Płyn do spryskiwaczy – nawet gdy się wydaje, że niedawno uzupełnialiśmy, to warto go mieć w zapasie. Czas leci szybko, a wiele rzeczy umyka nam z pamięci.


Kiedyś płyn mi się skończył w trakcie jazdy. Przez wiele kilometrów nie było stacji, gdzie mogłabym kupić i uzupełnić. To było koszmarne doświadczenie. Pogoda była nieciekawa. Wyprzedzające auta opryskiwały szybę, więc z widocznością było kiepsko.Miałam butelkę wody w bagażniku i przemknęło mi przez myśl, że stanę na poboczu i opłuczę zapryskaną szybę. Tylko, że na drodze szybkiego ruchu to wcale nie jest takie oczywiste. Jakoś dobrnęłam do najbliższej stacji. Od tej pory staram się pilnować, dolewać i zawsze mieć w bagażniku, w razie gdybym jednak zapomniała.


 
Długopis (gdyby przyszło wypisać bilet parkingowy).
Notes (czasami trzeba coś zapisać na papierze). Nie zawsze skorzystamy z notatnika w smartfonie.
Wizytówki własne, o ile prowadzimy firmę. Warto mieć zapas w schowku lub w kieszeni w drzwiach.
Butelka wody (czasami trzeba coś opłukać).


 
Chusteczki lub płyn przeciw owadom. Przydaje się do czyszczenia ptasich odchodów (najbardziej potrzebny wiosną). Chusteczki są o tyle dobre, że można wyczyścić nimi przyklejone większe owady i ptasie odchody. Są wygodne w użyciu. Natomiast płyn służy do spryskania bezpośrednio przed umyciem auta, gdyż nie powinien zaschnąć. Można także nim wyczyścić jakieś punktowe zabrudzenia na niewielkiej powierzchni. Ja wtedy spryskuję i przecieram miejsce szmatką z wodą.Pomocne chusteczkiChusteczki nawilżane – takie dla dzieci. Przydają się w podróży do przetarcia rąk.
W ogóle nimi się dobrze wszystko czyści. W swoim starym autku wyczyściłam nimi plastyki zaplamione smarem. Chusteczki do czyszczenia plastików, ani nawet specjalny preparat do czyszczenia plastiku nie poradziły sobie z silnymi zabrudzeniami. Chusteczek dla dzieci używam także do czyszczenia ptasich odchodów. Ale to tylko awaryjnie, bo zostawiają plamy.W aucie powinno się mieć urządzenie do przecinania pasów i wybicia szyby w razie wypadku. Możemy za pomocą tego urządzenia zbić szybę, przeciąć pasy i wyciągnąć z auta poszkodowaną osobę, a także w wielu sytuacjach pomóc sobie.


https://moto.wp.pl/brelok-do-samochodu-przyda-sie-w-razie-wypadku-6392867329685633a


Untitled-2Skopiuj i wydrukuj listę:


 
Ładowarka do telefonu
Power bank
Latarka
Latarka czołowa
Linka
Gaśnica
Trójkąt
Lewarek
Koc
Klucz do kół
Śrubokręt
Pompka
Apteczka z maseczką do robienia sztucznego oddychania
Kamizelka odblaskowa
Łopatka saperka
Papier toaletowy
Ręczniczki jednorazowe
Paczuszka chusteczek higienicznych
Trytytka czyli opaska
Kombinerki
Nożyk
Folia odblaskowa
Rękawiczki
Szmaty
Olej silnikowy
Parasolka
Płyn do spryskiwaczy
Długopis
Notes
Wizytówki własne
Butelka wody
Chusteczki lub płyn przeciw owadom
Chusteczki nawilżane
Urządzenie do przecinania pasów i wybicia szyby

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!


wpDiscuz