Po wielu kłopotach i zawirowaniach moje auto ma wreszcie sprawną antenę. Wydawałoby się, że taki drobiazg jak antena nie jest żadnym problemem. A jednak to wcale nie było takie proste, przeciągnęło się w czasie i sprawiło kłopot.Mój samochód jest wyposażony w antenę wysuwaną elektrycznie. Stara antena jeszcze przed remontem nie była sprawna. W pewnym momencie przestała prawidłowo działać. Bat antenowy wysuwał się raz do połowy, raz trochę więcej, innym razem mniej, aż w pewnym momencie przestał w ogóle działać.
Pod koniec remontu wymontowano antenę, otwór w błotniku zaklejono, a ja musiałam antenę dać do sprawdzenia. Okazało się, że bat jest uszkodzony mechanicznie i nic innego nie można zrobić jak tylko wymienić niesprawną część. Dodatkowo do wymiany była także podkładka pod bat, gdyż przez lata użytkowania popękała i sparciała.Z tym problemem udałam się do serwisu Opla z nadzieją, że mi pomogą, ponieważ nigdzie indziej nie mogłam kupić ani oryginału, ani zamiennika. Nowy bat antenowy i podkładka przywędrowały z Niemiec. Odebrałam zamówione części i pojechałam zadowolona. Za jakiś czas okazało się, że bat nie pasuje. Ten, który kupiłam ma przewód okrągły i gładki, a powinien mieć ząbkowany.Jak to się stało?


Jak wytłumaczono mi w serwisie, do samochodów Opel Omega A Diamant dedykowane były dwie różne anteny przypisane temu samemu numerowi VIN i żeby być pewnym, trzeba było najpierw rozkręcić antenę i zajrzeć do środka lub sprawdzić numer katalogowy anteny w moim aucie. Wtedy dopiero można mieć pewność. Ja dostałam tę część, która była po prostu dostępna.

Nie możemy wszystkiego przewidzieć, ani wszystkiego przemyśleć, to się po prostu zdarza.

Takim oto sposobem, zostałam z batem antenowym w cenie 170 zł, który nie pasuje do mojego auta.Teraz to co napiszę, zabrzmi jak bajka.


W dniu kiedy dowiedziałam się, że z naprawy nici, znalazłam na portalu aukcyjnym ten właściwy i oryginalny bat w super cenie. Patrzysz i nie możesz uwierzyć, że to czego szukałaś tygodniami, co było niedostępne, teraz jest i czeka.


Nowa, oryginalna część, której potrzebuję! Jednak nim zdecydowałam się na zakup zadzwoniłam do serwisu i poprosiłam o sprawdzenie numeru katalogowego, którym był oznaczony. Uzyskałam informację, że jest to część anteny elektrycznej. Kupiłam, antena została naprawiona i wreszcie działa.

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!


wpDiscuz