W sprzedaży są dostępne różnego rodzaju chusteczki, które pozwalają utrzymać auto w czystości. Okazują się bardzo pomocne podczas sprzątania auta. Dzięki nim łatwo i szybko pozbędziemy się kurzu czy innych drobnych zabrudzeń, a także odświeżymy wnętrze.


Ja używam chusteczek Plak, które bardzo dobrze się sprawdzają. Wcześniej nie przywiązywałam wagi i kupowałam jakiekolwiek były pod ręką.


Było tak do momentu, kiedy przypadkowo udało mi się wyczyścić na drzwiach zabrudzenie chusteczką Plak do plastiku, którą dostałam od osoby, gdy razem czyściliśmy auta. Z białym zabrudzeniem, które wyglądało jak chlapnięte farbą pogodziłam się. Było ono od początku zakupu samochodu i nie mogłam tego wyczyścić. Ściereczka i woda, ani chusteczki, których poprzednio używałam, nie pomogły. Zaczęłam więc oglądać się za jakimś solidnym preparatem do czyszczenia.Chusteczka Plak, ku mojemu zdziwieniu doskonale sobie poradziła. Bardzo się ucieszyłam, gdy chcąc jedynie przetrzeć drzwi od wewnątrz i je odświeżyć, plama zniknęła. Wraz ze zniknięciem plamy, zniknął problem z poszukiwaniem i zakupem preparatu do czyszczenia.Spośród całej gamy dostępnych chusteczek najczęściej wybieram do czyszczenia owadów z szyb i reflektorów, do czyszczenia skóry oraz do plastików.Bardzo przydatne są te, które przeznaczone są do czyszczenia owadów z lamp i szyb. Można je także zastosować z bardzo dobrym skutkiem do usuwania z karoserii ptasich odchodów. Zarówno w przypadku owadów jak i zabrudzeń spowodowanych przez ptaki nie wolno trzeć i czyścić na siłę. Jeśli miejsce jest mocno zabrudzone i zaschnięte, to na kilka minut przed czyszczeniem chusteczkami dobrze jest je spryskać wodą albo położyć chusteczkę i odczekać kilka chwil nim zaczniemy czyścić.Ptasie odchody niszczą lakierBardzo lubię także chusteczki do czyszczenia skóry. Idealnie nadają się do czyszczenia kierownicy, która brudzi się najszybciej. Także od czasu do czasu przecieram chusteczkami fotele. Pozwala to wytrzeć kurz, wyczyścić drobne zabrudzenia i ogólnie je odświeżyć.Czyszczenie chusteczkami nie zastąpi profesjonalnego mycia i czyszczenia pojazdu, który powinien raz na jakiś czas mieć miejsce. Spełni natomiast doskonale swoją rolę podczas codziennych porządków, a także podczas rutynowego sprzątania, jak na przykład odkurzanie, mycie samochodu.


Warto mieć je w bagażniku czy w kieszeni drzwi, żeby zawsze były pod ręką.Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!


wpDiscuz