Dołącz do społeczności motodziadków

Oglądanie w jednym miejscu różnych samochodów, często z ciekawą historią, jest niezmiernie interesujące dla pasjonatów motoryzacji. vw-golfStworzenie miejsca, w którym można pooglądać stare auta, a także te starzejące się kilkunastoletnie, było moim marzeniem odkąd pojawił się zamysł stworzenia tej strony.
Dlatego zakładając tę stronę poprosiłam informatyków o zrobienie możliwości zakładania konta.

Zamysł był taki, żeby ludzie zaglądający na tę stronę mogli nie tylko pochwalić się swoimi autkami, ale też wymieniać się doświadczeniami i sobie pomagać.
Chciałam, aby miejsce takie było okazją do wymiany doświadczeń, zapytań, a także uzyskania pomocy na przykład w znalezieniu części.czesci-samochodowe-audi-vw
Pasjonaci motoryzacji mają wiele doświadczenia, niektórzy mają jakieś stare części, które mogliby komuś  przekazać. W takiej społeczności można uzyskać dużo wsparcia i pomocy. Pamiętam jak mi brakowało wsparcia i właśnie tej pomocy, gdy nie wiedziałam co robić z autem, a potem gdy je remontowałam. Jak bardzo wtedy chciałam, żeby ktoś podzielił się swoim doświadczeniem. bmwSzukałam w Internecie historii odbudowy starych aut, chciałam wiedzieć z jakimi problemami zmagają się ludzie i uwierzcie, wcale nie było łatwo znaleźć takie informacje.

Konto daje możliwość kontaktu z innymi osobami, można je edytować, a także skasować jeśli ktoś zdecyduje, że nie chce być dalej na stronie.
Myślę, że taka społeczność jest fajną sprawą. Wypróbujcie i zobaczcie, może to miejsce w Internecie spodoba się Wam i zechcecie tu pozostać.


Wracając do części, to niedawno spotkała mnie fajna sytuacja. Napisał do mnie maila pan, który znalazł mojego posta o antenie.

Pisałam tam, że bat antenowy sprowadzony z Niemiec i zakupiony w serwisie nie pasował do mojego autka. Post jest sprzed lat, więc kontaktując się ze mną miał prawie pewność, że sprawa jest nieaktualna. Jednak spróbował zapytać, czy nadal mam tę niepasującą antenę.antena-opel-omega-a

– Tak – odpowiedziałam. – Położyłam do szuflady i leży. Miałam ją sprzedać, ale pomyślałam, że może jeszcze kiedyś kupię drugą Omegę A i być może będzie miała taką antenę, do której będzie pasował leżący w mojej szufladzie bat – śmiałam się odpowiadając na jego pytanie. Po czym dodałam:
– Tak, oczywiście mogę sprzedać.
– Ja chętnie odkupię, bo zależy mi na oryginalnej części, a nigdzie nie mogę dostać – odparł z nieukrywaną radością.

Odsprzedałam. Niech służy autku, które jej potrzebuje. Ja się będę zastanawiać jak już będę miała kolejną Omegę, ale tak naprawdę to nic takiego w najbliższym czasie nie planuję.

Ta sytuacja pokazuje jak możemy sobie pomagać. Co prawda kontakt nie został nawiązany poprzez założenie konta, tylko poprzez maila. Natomiast konto na stronie znacznie ułatwia nawiązanie bezpośredniego kontaktu z wieloma osobami. Możemy tam zamieścić informacje o częściach, których poszukujemy. Do starych autek coraz o nie ciężej, a w naszych garażach mogą zalegać części od aut, które mieliśmy wcześniej. opel-omega-a
Sytuacja z anteną była dla mnie ciekawym doświadczeniem, bo nigdy bym się nie spodziewała, że ktoś odezwie się do mnie dzięki postowi napisanemu przed laty. To mnie zupełnie zaskoczyło. Myślę, że tworząc społeczność na stronie motodziadków będziemy mieć fajne miejsce do wymiany doświadczeń. Poza tym fotki starych aut, które możemy przeglądać w jednym miejscu…Dołącz do społeczności motodziadków


Zobacz:

Perypetie z anteną
Stare części do auta… Zawsze mogą się komuś przydać…
Stare części do auta… nie wyrzucaj pochopnie…

opel-omega.
Dodaj komentarz

1 Komentarz do "Dołącz do społeczności motodziadków"


Gość
Alan
3 maj 2024 12:08

Miło się to czyta :)

wpDiscuz