W trakcie codziennej eksploatacji w aucie osiada kurz, pojawiają się różne zabrudzenia, a na karoserii często spotykamy ptasie odchody, które są chyba najbardziej frustrujące ze wszystkich zabrudzeń. Paskudnie wyglądają i nie służą lakierowi.

Untitled-9

Ptasie odchody, ze wzmożoną siłą dają znać o sobie wiosną i latem.
To groźne zanieczyszczenia, które potrafią uszkodzić lakier, pozostawić plamy i wżery. Należy je jak najszybciej usuwać.


Jeśli odchodów jest więcej, najlepiej umyć auto. Jednak nie zawsze mamy możliwość pojechania do myjni w danym momencie. Trzeba więc jakoś się z tym uporać w inny sposób.

Pomocne chusteczki

W takich sytuacjach bardzo pomocne okazują się chusteczki do usuwania owadów z szyb i reflektorów. Nadają się do tego idealnie, gdyż nie zostawiają plam na karoserii. Po wyczyszczeniu odchodów mokrą szmatką lub innymi nasączanymi chusteczkami zostaje brzydka plama.

ptasie-odchody-na-aucie

Po zastosowaniu chusteczek lakier ładnie błyszczy, a po plamach ani śladu.


Do czyszczenia używam chusteczek Plak, innych nie wypróbowałam, ale pewnie też zdadzą egzamin.

 
Jeśli zanieczyszczenia zaschły, nie wolno trzeć. Trzeba położyć chusteczkę i poczekać chwilę, aż będzie można z łatwością usunąć zanieczyszczenie. Można też w takiej sytuacji użyć najpierw wacików nasączonych wodą, albo namoczonych chusteczek jednorazowych. Należy je położyć i zaczekać, aż zabrudzenie będzie możliwe do usunięcia. Dopiero potem użyć chusteczek Plak i wyczyścić pozostałość, żeby nie zostały ślady.

ptasie-odchody-autoPozwala to na pewne oszczędności, opakowanie starczy na dłużej. Użycie zwykłych nawilżanych chusteczek pozostawi na lakierze brzydkie smugi.


Pamiętaj! Ptasie odchody niszczą lakier. Nigdy nie pozostawiaj takich zabrudzeń na karoserii. Jeśli tylko zauważysz, pozbądź się tego jak najszybciej.


Nigdy nie doprowadź do sytuacji, którą widać na załączonych zdjęciach samochodu.


Poczytaj więcej: http://www.auto-swiat.pl/zdjecia/usun-ptasie-kupy-z-lakieru-zanim-zezra-lakier/jsjzb

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!


wpDiscuz