Kiedyś zadzwonił do mnie znajomy i zapytał jakiego youngtimera wybrać?


 
Pierwsza myśl jaka mi wtedy przyszła do głowy to marka pojazdu. Wymieniłam więc kilka marek, które cieszą się dość sporą popularnością, są dostępne cenowo i można je jeszcze kupić bez większych problemów. Miałam tu na myśli niektóre Mercedesy, Audi oraz BMW.


 
Jednak na to, jakie auto wybierzemy na youngtimera wpływa tak wiele czynników, że naprawdę nie sposób jest w kilku zdaniach powiedzieć komuś wybierz takie czy takie auto, z tego czy z tego rocznika i z tym silnikiem. Taka rada mogłaby mieć znaczenie, jeśli ktoś szuka auta, które chce szybko z zyskiem sprzedać, gdzie liczy się między innymi moda, cena i popyt.
Untitled-2.psdmotodziadki-audi-a6Jeśli szukamy auta dla siebie, sprawa ma się zupełnie inaczej. Oprócz ceny i stanu auta, będą wchodziły w grę nasze upodobania, doświadczenia, emocje związane z daną marką choćby takie jak wspomnienia.Mój znajomy marzył na przykład o białej Warszawie, bo taką jeździł jego wujek, a on jako dziecko podziwiał to auto.Inny z kolei odziedziczył po ojcu Malucha, który jest obecnie rodzinną pamiątką. Inny jeszcze trzyma w garażu starą Omegę, która również jest pamiątką po tacie. Obecnie zbiera pieniądze i ma w planie przeprowadzić remont autka. Jak widzimy emocje w przypadku youngtimera odgrywają dużą rolę.


 
Zauważyłam też, że niektórzy ludzie cały czas wybierają jedną markę. Zmieniają co prawda auta, ale ciągle kolejny samochód jest tej samej marki. Ja sama jestem tego przykładem, gdzie w rodzinie było pięć Opli, w tym cztery Omegi. Natomiast mój brat ciągle wybiera Audi, choć miał też i Opla. Mój znajomy jeździ tylko Mercedesami, a inny mówi, że Renault jest najlepsze i tylko takimi autami jeździ. Jak myślicie, jakie auto na youngtimera wybraliby ci ludzie, gdyby przyszło im dokonywać wyboru? Jest wysoce prawdopodobne, że ich youngtimer byłby przedstawicielem ich ulubionej marki.Untitled-5.psdbmw-zabawkaOd dawien dawna wiadomo, że ludzie przywiązują się do marek, oczywiście nie tylko samochodów, ale i wszystkich innych. Z tego też powodu firmy chętnie wypuszczają produkty dla dzieci, choć często jest to nieopłacalne.


Tak więc można kupić firmowe dżinsy dla najmłodszych jak i zabawowe autko do jazdy ze znaczkiem BMW, wszystko to ma na celu związanie emocjonalne z marką. Dlatego też często dzieci, których rodzice jeździli autem jakiejś marki, tej marki potem szukają.Untitled-3.psdopel-asconaZanim dokonamy wyboru trzeba najpierw przemyśleć jaką kwotę pieniędzy możemy przeznaczyć na zakup, a potem poszukać odpowiedzi, która marka i który konkretnie model w tym przedziale cenowym nas interesuje. Który jest dla nas z różnych powodów ważny, budzi emocje, a jego widok sprawia, że nasze serce bije mocniej. Tylko takie auto będziemy kochać i będziemy mieć do niego cierpliwość, a trzeba pamiętać, że stare auta bywają kapryśne.


 
Nie ma żadnego znaczenia czy wybierzemy auto popularne, można rzec niemodne i które być może nie będzie się podobało innym, czy wybierzemy podziwianego przez wszystkich klasyka. W tym wszystkim najważniejsze jest to, co ono dla nas znaczy i co czujemy, gdy siadamy za jego kierownicą. Liczy się nasz wybór serca. Bo to tak jakbyśmy wybierali partnera, którego darzymy uczuciem. Czy rezygnujemy z niego czy z niej, bo nie jest w oczach innych wystarczająco atrakcyjna czy atrakcyjny?Untitled-4.psdfiat-125pA może najlepszym wyborem jest pozostawienie autka, którym się obecnie jeździ? Może nie przyprawia nas póki co o mocniejsze bicie serca, ale znamy je i może warto pozwolić mu przy nas spokojnie się starzeć?Jeśli jest to kilkunastoletnie auto będziemy mogli już niebawem wybrać się na zlot i cieszyć się swoim youngtimerem. Nawet się nie spostrzeżemy jak nasze “zwykłe” autko staje się poszukiwanym i cenionym klasykiem.


Które auto jest kultowe…


Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!


wpDiscuz