Zobaczyć w nich coś więcej….

Stare auta są coraz częściej doceniane przez ich właścicieli. Chociaż…


opel-omega-aChociaż niektórzy wciąż myślą o posiadaniu coraz młodszego auta… to jednak coraz częściej się przekonują, że stare auto jest naprawdę super rozwiązaniem nie tylko na brak kasy w portfelu, ale i na bycie trendy w dzisiejszym wymagającym świecie.


Wiele aut jeżdżących po naszych drogach zasługuje na uwagę i szacunek ze względu na to, że jest ich coraz mniej. Niektóre marki to już pojedyncze egzemplarze.

Ludzie jeżdżą nimi z różnych powodów. Niektórzy mają je od lat i chcą dojeździć, bo nie opłaca się już ich sprzedawać. Często w domach są dwa lub trzy auta, w tym właśnie jedno takie stare, które się wciąż użytkuje.

fiat-126pWarto przyjrzeć się autku, czy rzeczywiście opłaca się je w niedalekiej przyszłości zezłomować. Być może jego stan nie jest taki zły i warto je zachować, zadbać o nie, by mogło nam dalej służyć. Z czasem się okaże, że mamy wspaniałego youngtimera, którym można będzie z dumą jeździć po mieście, albo wyruszyć na rajd starych aut.

bmw-e46Żyjąc w ciągłym pośpiechu, goniąc za różnymi sprawami, mając na głowie mnóstwo problemów dnia codziennego, nie dostrzegamy piękna otaczającej nas rzeczywistości.

To co jest z nami, po prostu jest i nie zastanawiamy się nad tym. Są z nami na co dzień ludzie i rzeczy. Uważamy to za tak naturalne.


Zobaczmy pewnego ranka w naszym starym aucie coś więcej, niż tylko stary samochód. Zobaczmy w nim youngtimera. Nieważne jaka marka. Zobaczmy w nim starą kierownicę, stare fotele, zegary… Popatrzmy na niego inaczej.


Życie nam leci, dzień mija za dniem, migają gdzieś wspomnienia…

cadilac-seville

Dodaj komentarz

5 komentarzy do "Zobaczyć w nich coś więcej…."


Gość
Pawcio
20 wrzesień 2016 10:02

Witam, Sama prawda, nie doceniamy starych poczciwych konstrukcji, które wiernie służyły nam,a przy odrobinie troski będą dalej sprawować się idealnie. Posiadanie starego auta moim zdaniem ma same zalety. Oczywiście zadbane egzemplarze potrafią być bezawaryjne, tanie w eksploatacji,szczególnie koszty części czy usługi naprawy. Większość ludzi z tzw. epoki smartphona będzie sie naśmiewać z kogoś ,kto ma stare auto, że biedak i że zazdrości ludziom którzy mają nowoczesne autka i dlatego tak zachwala stare graty, Sam posiadam 3 stare autka i posiadam je dlatego ze kocham , a nie dlatego że muszę jezdzić starszymi konstrukcjami….Biedni to stają się ci którym nowoczesne autko… Czytaj więcej »

wpDiscuz